Tiskové centrum

press-promo

KB Privátní správa aktiv Flexibilní – nový fond v nabídce


Komerční banka spustila 22. Května 2017 prodej nového investičního fondu KB Privátní správa aktiv Flexibilní. Jedná se o universální investiční řešení, které se přizpůsobuje a reaguje na tržní změny a přebírá tak starosti o investice za klienta.


Flexibilní fond využívá potenciál trhu tím, že může investovat jak do akcií (maximálně 30 %), tak do všech ostatních dostupných tříd aktiv. Fond zároveň nečelí žádnému omezení, co se výběru aktiv týče – může investovat do jakékoliv země, sektoru, akcie, dluhopisu, měny, komodity a maximálně využít aktuální témata a příležitosti s tím, že skladba fondu se mění na základě tržního vývoje.


Díky flexibilnímu a přizpůsobivému přístupu v dlouhodobém období poskytuje i vyšší stálost výnosů. Vysoká diverzifikace fondu a flexibilita zároveň snižuje rizikovost investice, kdy je možné libovolně snižovat podíl potenciálně rizikových aktiv a utlumit dopad negativních tržních změn.


Fond přebírá investiční strategii fondu SG Flexible, dlouhodobě úspěšného konzervativního fondu, který je nabízen francouzským investorům od roku 2012.


KB Privátní správa aktiv Flexibilní je určena klientům ze segmentů Affluent a Top Affluent. Minimální doporučený investiční horizont je tři roky. V případě třídy Exclusive, kde klient získává pravidelný kvartální přehled o vývoji portfolia, je minimální vstupní investice 500 000 Kč u třídy Popular, kde je rozsah doprovodných služeb nižší, je minimální investice 50 000 Kč.


Více o fondu zde: http://www.iks-kb.cz/web/detail_fondu.html?Fond=KB_Privatni_sprava_aktiv_Flexibilni_-_Exclusive&FundId=10192137