Tiskové centrum

press-promo

KB Realitní fond 2 koupil budovu Keystone v pražském Karlíně


KB Realitní fond 2 koupil na začátku května kancelářskou budovu Keystone, v Praze v Karlíně. Hodnota akvizice dosáhla 19.5 mil. EUR (500 mil. Kč). Transakce proběhla formou převodu 100% obchodního podílu v nemovitostní společnosti, která budovu Keystone vlastní.


Keystone Karlín

Budova Keystone leží na hranici původní karlínské zástavby, na nároží ulic Pobřežní a Šaldova, Jedná se o architektonicky jedinečný objekt, který je novodobou interpretací českého kubismu. Projekt nese nezaměnitelný rukopis švýcarských architektů Mathiase Müllera a Daniela Niggli ze světově uznávané švýcarské architektonické kanceláře EM2N (www.em2n.ch). Výstavba budovy o celkové rozloze 6446 m2 kancelářských a obchodních ploch nejvyššího standardu byla zahájena v březnu 2010 a byla dokončena v únoru 2012.
Osmipodlažní budova KEYSTONE splňuje veškeré nároky na moderní kancelářské prostory. Výběrem materiálů, precizností zpracování, architektonickými detaily společných prostor či designové recepce se budova řadí mezi nejkvalitnější realizace poslední doby. Kromě kanceláří nabízí i 840 m 2 obchodních ploch a ve 3 podzemních podlažích také parkovací místa (celkem 81).


Budova je v současné době plně obsazena. Celková pronajímaná plocha dosahuje 6 446 m2, z čehož 5 606 m2 připadá na kanceláře a 840 m2 na obchodní prostory. Hlavními nájemci budovy jsou Průmstav, SMP CZ a Karlin Group (společnosti ze skupiny VINCI). Většina nájemních smluv má platnost až do roku 2022. Indikativní výnos z nájemného se pohybuje na úrovni 6,7 % ročně.


"Jedná se o první přímou investici fondu KB Realitní fond 2. Věříme, že akvizice představuje dlouhodobě zajímavou investiční příležitost. Karlín se stal v posledních letech velmi vyhledávanou lokalitou pro umístění administrativních center domácích i zahraničních firem. Hlavní přidanou hodnotou lokality je velmi dobrá dopravní dostupnost (metro, tramvaj, vlak), blízkost centra a rostoucí výstavba v okolí. Do konce roku plánujeme v rámci fondu KB Realitní fond 2 ještě jednu až dvě akvizice, přičemž ve výběru nejsme limitováni pouze pražským trhem", uvedl Pavel Hoffman, místopředseda Investiční kapitálové společnosti KB.


K 11. květnu byla celková hodnota majetku fondu KB Realitní fondu 2 cca 1,4 miliardy CZK. Mezi investory fondu můžeme jmenovat například Komerční pojišťovnu, Penzijní společnost KB, od kterých máme závazný příslib investice, nebo francouzský nemovitostní fond OPCIMMO, který během loňského roku vložil do fondu podíl, který drží v prvním nemovitostním fondu od Komerční banky (Realitní fond KB). Tato transakce ve svém důsledku znamená, že investoři Realitního fondu KB 2 se fakticky stávají spolumajiteli komerčních nemovitostí (například budovy Luis Vuitton v Pařížské ulici nebo kancelářskou budovy Square v Praze na Budějovické), které najdeme v portfoliu prvního nemovitostního fondu od Komerční banky (Realitní fond KB), což pro ně znamená vyšší diversifikaci a podíl na cash flow, které tyto nemovitosti již generují. Klienti Komerční banky mohou investovat do fondu Realitního fondu KB 2 až do konce letošního roku.


Investiční kapitálová společnost KB, a.s.